OXYTREE – Pieniądze rosną nam na drzewach

W sobotę 30 maja 2015 r.  w hotelu Qubus w Katowicach Stowarzyszenie Europejski Fundusz Przedsiębiorczych i  klub FIO (Fundusze Inwestycyjne Oddłużenia) zorganizowało spotkanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców na temat powstrzymania zmian klimatycznych i niszczenia lasów.
W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komisji Gospodarki: Edmund Lasłowski, Leszek Boniewski i dr Adam Stach.

Była to dobra okazja do promocji i wprowadzenie na polski rynek drzewka oxytree – rośliny, która polepsza jakość powietrza i chroni środowisko.

Oxytree uzyskało certyfikat Katedry leśnictwa i genetyki Uniwersytetu Castilla-La Mancha (Hiszpania) za najlepszą odmianę Paulowni. Niezwykle szybko rośnie. Już w 6. roku od posadzenia osiąga 16 metrów wysokości i 35 centymetrów pnia. Idealnie przystosowuje się do różnych warunków klimatycznych. Do szybkiego wzrostu potrzebuje dużych ilości dwutlenku węgla(rocznie pochłania ponad 100 ton dwutlenku węgla na hektar). Podczas wzrostu wytwarza prawie 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste. Po ścięciu wyrasta na nowo, tak więc w ciągu 20 lat dostarcza 4 razy więcej drewna niż inne rodzime drzewa. Pierwsza wycinka odbywa się 6 lat po posadzeniu. W drugim cykl wzrostu drzewa posiadają już rozwinięty system korzeniowy, więc od drugiego cyklu drzewa rosną jeszcze szybciej, odtąd też drzewa można ścinać co 4 lata. Jakościowo dobre drewno Oxytree doskonale sprawdza się w przemyśle budowlanym, jak i przy produkcji mebli. Odmiana rozmnaża się jedynie w laboratorium, nieinwazyjna roślina. ”

Źródło: http://www.psl.katowice.pl/index.php/aktualnoci/479-inwestycja-w-przyszo


Jeśli powyższe informacje były przydatne dla Ciebie, kliknij "Lubie to!"